sobota, 25 lutego 2012

W kuchni z Małgorzatą Musierowicz- zaproszenie do akcji

No i przyszedł czas na organizację mojej pierwszej akcji kulinarnej. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszam do zapisywania się! :)
"(...) A smak kulinarny jest najoczywiściej połączony ze smakiem artystycznym- a zresztą i z każdym innym. Ręka, dosypująca pieprzu do zupy, wiedziona jest przecież przez temperament, rozum, charakter, usposobienie, wyobraźnię, a nawet chwilowy nastrój, któremu przecież podlega się lub nie."

Małgorzata Musierowicz "Łasuch kulinarny"


Uwielbiana przez wiele pokoleń kobiet autorka, często kieruje kroki swoich bohaterów do kuchni gdzie w cieple domowego ogniska przygotowują potrawy dla całej rodziny. Akcja ma na celu odtworzenie tych wszelakich smaków jakimi pani Małgorzata tak zgrabnie żongluje w swoich powieściach. Liczy się zarówno własna inwencja jak i wskazówki zawarte w jej książkach o tej tematyce.
Zasady akcji:
- w akcji biorą udział wpisy sygnowane banerkiem
- można dodawać wiele przepisów
- można przepisy łączyć z innymi akcjami
- akcja trwa od 27.02 do 26.03.2012*

* data rozpoczęcia na mikserze to 28 luty bo się oczywiście spóźniłam:PWyjątkowo, zamiast smacznego, napiszę zapraszam!

4 komentarze:

 1. Ooooo rewelacja! Uwielbiam "Łasucha literackiego" i "Całuski pani Darling' :D Na pewno się dołączę niebawem do akcji!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Jeżycjadę Pani Musierowicz... kiedy kilka lat temu zwiedzałam spokojnie Poznań, czułam się jakby wróciła do Jeżycjady... tak często sięgałam po te książki, kiedy byłam nastolatką, że aż trudno byłoby to zliczyć :) Miałam kiedyś w rękach Całuski Pani Darling, ale tylko na krótko... oryginalna akcja, nie ma co :) szkoda tylko, że nie mam tych całusków ani łasucha pod ręką....

  Pozdrowienia! I dziękuję za wpis :) powspominałam sobie :D Mimo iż mniej kulinarnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam niesamowity sentyment do książęk Małgorzaty Musierowicz. Mam nadzieję, że wynajdę coś żeby wziąć udział :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A w tym roku też możemy liczyć na taką akcję?

  OdpowiedzUsuń